Answers

Comparing Quantities

What’s the Error? A clothing store charges ₹ 1024 for 4 T-shirts. A
student says that the unit price is ₹ 25.6 per T-shirt. What is the
error? What is the correct unit price?

02/11/2024

Mathematics

7th